Jdi na obsah Jdi na menu
 

ZÁSAHY SDH BEDIHOŠŤ

Obrazek

2009

           

 

 

 

           Dne 22. 3. 2009 byl vyhlášen požární poplach z důvodu požáru travnatého a křovinového porostu u železniční tratě Nezamyslice - Olomouc hl.n. Zásahová jednotka SDH Bedihošť byla na místě do deseti minut v počtu 7 členů první. Po příjezdu jednotky na místo a následném provedení průzkumu bylo rozhodnuto zahájit hasební práce za pomocí ženijních prostředků (lopaty a rýče). Po příjezdu cisteren HZS OK - Prostějov byl nasazen vodní proud na dohašení (prolití) doutnajících míst.

           O měsíc později, dne 25. 4. 2009, byl vyhlášen požární poplach z důvodu námětového cvičení v místní základní škole. Tento požární poplach sloužil především k prověření činnosti SDH celého 13. okrsku a následné evakuaci základní školy.

           Dne 14. 7. 2009 ve 21.30 hod. byl vyhlášen poplach z důvodu větrné smrště na veřejném prostranství a komunikacích v naší obci. Jednotka se podílela na odstraňování stromů a větví v ulicích Tovární a Komendova a na silnicích Bedihošť - Kralice na Hané a Bedihošť - Výšovice.

           Poslední požární poplach byl vyhlášen dne 2. 10. 2009 z důvodu prověření činnosti sborů z blízkého okolí (SDH Bedihošť, Kralice na Hané, Hrubčice, Skalka, Čelčice, Klenovice na Hané a Čehovice). Scénářem cvičení byla dálková doprava k simulovanému požáru stohu, která byla stížena tmou a členitostí terénu.

                   

                     

 

 

Náhledy fotografií ze složky Požár travního porostu